تصویرگران پویا اندیش
   28111110 | 22580505 | 22587587

مدت زمان لازم برای یادگیری خیاطی

 13 شهریور 1398   10:51
 0
 5394
امتیاز کاربران 0/0 از 5

مدت زمان لازم برای یادگیری خیاطی چقدر است؟

انسان ها همواره به دنبال راهی برای برآورده کردن نیازهای خود و آسان تر کردن زندگی بوده اند.
کسب مهارت در خیاطی و یادگیری اصولی آن از مهم ترین و پرکاربردترین مهارت ها در زندگی می باشد.
خیاطی یک هنر آسان و با در آمد کافی می باشد که به وسیله آن می توانید علاوه بر برطرف کردن نیازهای خود به کسب درآمد نیز بپردازید.
خیاطی کردن یک فعالیت لذت بخش است که با پرداختن به آن می توانید لحظاتی شاد را سپری کرده و احساس رضایت و عزت نفس بیشتری داشته باشید.
یادگیری خیاطی یک هنر کاربردی می باشد که تأثیر بسیار زیادی در اقتصاد خانواده دارد.
در این هنر بهداشت نیز از درجه بالایی برخوردار است.
لباس دوخته شده تنها مختص خود شماست و متناسب با سایزتان دوخته شده است و هرگز قبل از شما کسی آن را پرو نکرده است.


 

یادگیری خیاطی به عنوان یک رشته هنری بسیار ارزشمند نیازمند زمان کافی برای یادگیری می باشد که با یادگیری روش های مورد استفاده در طراحی و دوخت لباس، می توانید به یک خیاط ماهر تبدیل شوید.
مدت زمان لازم برای یادگیری خیاطی به مهارت مربی و همچنین امکانات آموزشگاه بستگی دارد.
شما با ثبت نام در دوره های آموز خیاطی تصویرگران پویا اندیش می توانید پس از گذراندن 2 ترم (مبندی و پیشرفته ) به یک خیاط ماهر تبدیل شوید.


 

برای اطلاع بیشتر از کلاس های جامع آموزش خیاطی به صفحه آموزش خیاطی مراجعه فرمایید.
البته هر قدر لباس بیشتری بدوزید مهارت شما در زمینه خیاطی افزایش پیدا می کند؛
زیرا در هر بار می توانید تجارب مفید و ارزنده ای را از طریق تجربی کسب کرده و آن را در مراحل بعدی به کار ببرید.
البته برای کسب مهارت بیشتر نیاز به زمان بیشتری دارید ، با فعالیت در این رشته و تجربه اندوزی، می توانید به صورت کاملا حرف های در این زمینه فعالیت داشته باشید.
دوختن لباس برای سایر افراد هم می تواند در پیشرفت شما بسیار تأثیر گذار باشد و شما را با نحوه لباس دوختن برای سایر اندام ها آشنا کی می کند و تجارب مفیدی را در رابطه با ایرادهای موجود در سایر اندام ها در اختیارتان قرار می دهد.

یادگیری خیاطی، به عنوان یک هنر ارزشمند نقش مهمی در بهبود اقتصاد خانواده دارد و به راحتی می توان با هزینه ای اندک لباسهای دلخواه را برای اعضای خانواده دوخت.
به این ترتیب دیگر نیاز به صرف هزینه اضافی برای تهیه لباس از فروشگاه ها نیست و در واقع پرداخت هزینه دوخت لباس ها از دوش خانواده برداشته می شود.
با یادگیری خیاطی می توانید از مزایای بی نظیر این هنر بهره مند شوید:

کاهش استرس با یادگیری خیاطی :

خیاطی کردن باعث تمرکز ذهن و کاهش استرس و اضطراب می گردد.
برای خیاطی کردن نیاز به آرامش و تمرکز بر روی الگوی مورد نظر دارید که این ویژگی سبب احساس آرامش بیشتر می گردد و شما می توانید دقایقی را به دور از استرس اضطراب به هنر خیاطی بپردازید.
علاوه بر آن خیاطی کردن نیاز به هماهنگی میان حرکات دست و چشم ها دارد که سبب بهبود مهارت های حرکتی می گردد.
با یادگیری خیاطی، می توانید لباس های دلخواه خود را کاملا متناسب با اندامتان بدوزید و همواره در میان سایر افراد خاص تر جلوه کنید.
این ویژگی نیز سبب افزایش آرامش روحی می گردد و  از میزان اضطراب شما کاسته می گردد.

بهبود عملکرد مغز با یادگیری خیاطی :

خیاطی هنری است که در آن خلاقیت حرف اول را می زند، به همین دلیل سلول های جدیدی در مغز رشد می کنند و برخی از اتصالات میان نورون ها دوباره برقرار می شود که سبب رشد مغز و بهبود عملکرد حافظه می گردند.
خیاطی یک راهکار مناسب برای ایجاد احساس خوشبختی است که همانند برخی دیگر از فعالیت های مرتبط با صنایع دستی، میزان دوپامین را در مغز افزایش می دهد و انرژی مثبت و آرامش روحی و روانی را به دنبال دارد؛
زیرا دوپامین یک داروی ضد افسرگی طبیعی می باشد که با خیاطی کردن در مغز ترشح می شود.  
در خیاطی باید اصول و شیوه های مرتبط با آن را به خاطر سپرد، این ویژگی یکی از مهم ترین مزایای یادگیری خیاطی است که مغز را فعال تر می کند و با بازتر کردن ذهن،میزان تمرکز بر روی فعالیت های مختلف را افزایش می دهد.
علاوه بر آن پیشرفت و کسب موفقیت بیشتر در این رشته، سبب احساس نشاط و تقویت اعتماد به نفس می گردد.

یادگیری خیاطی :

یادگیری خیاطی، به شما در زندگی کمک می کند تا چیزهای مختلفی را بیاموزید.
اگر با دانش اولیه خیاطی آشنا شده و شروع به فعالیت در این رشته هنری کنید؛ به تدریج تجارب زیادی کسب می کنید و با مشاهده لباس های گوناگون می توانید مهارت های خود را در زمینه خیاطی و دوخت لباس های متنوع افزایش دهید.
این نوع از یادگیری برای شما بسیار لذت بخش و سرگرم کننده می باشد و در موفقیت و پیشرفت شما در این حرفه بسیار تأثیرگذار است.
توانایی طراحی لباس و آشنایی با دوخت های مختلف، یک مهارت ویژه می باشد که با تمرین و تجربه در این زمینه به دست می آید.
فقط به این فکر کنید که دوختن یک پیراهن یا دامن از روی الگوی آن، چقدر احساس رضایت و موفقیت برای شما به ارمغان می آورد.
این احساس عالی که حاصل تلاش شما برای دوختن یک لباس زیبا می باشد سبب افزایش میزان اعتماد به نفس می گردد و شما را برای مواجهه با مشکلات احتمالی زندگی آماده می سازد.
به این ترتیب می توانید از پس موانع موجود در مسیر زندگی به خوبی برآمده و در پیشرفت کنید.
هرقدر همت و تلاش بیشتری در زمینه یادگیری خیاطی داشته باشید، در این مسیر موفق تر خواهید بود.
آموزش هایی که به صورت حضوری در کلاس های آموزش خیاطی به شما داده می شود، نکات مهم در رابطه با خیاطی کردن صحیح را می آموزید و می توانید از مهارت ها و خلاقیت های خود برای پیشرفت در این حرفه استفاده کنید.

مرکز آموزش تخصصی طراحی لباس  - پویا اندیش  با امکانات عالی و اساتید برجسته اقدام به برگزاری کلاس های خیاطی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه شود. 

https://tarahilebas.com/product/11/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d8%b7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%d9%88%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b4

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :