تصویرگران پویا اندیش
22580505 | 22580505 | 22587587

طراحی لباس عروس

  21 بهمن 1399 15:21
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

طراحی لباس عروس

هر شغلی در صنعت عروسی، از طراحی لباس عروس گرفته تا طراحی زیورآلات، هیچ وقت از چرخه خارج نمی شود و همیشه برقرار است. برگزیدن حرفۀ طراحی لباس عروس و خلق لباس عروس های زیبا، پر از هیجان است. مراسم عروسی برای هر دختری از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از چیزهایی که می تواند به قشنگی چنین روزی بیفزاید، لباس عروسی منحصر به فرد و زیبا است.
هر طراح لباس عروسی از اهمیت این لباس آگاه است و می خواهد لباس عروسی با همین ویژگی ها را طراحی کند. اگر شما نیز به عنوان طراح عروس می خواهید لباس عروس های متفاوت و جذابی را طراحی کنید، باید رازهای طراحی لباس عروس را بشناسید. در این مطلب، هر آنچه باید در مورد طراحی لباس عروس بدانید را برایتان خواهیم گفت.


تاریخچۀ لباس عروس

آنچه در خانۀ ثروتمندان و اشراف می گذرد، همیشه بر ترند لباس عروس تاثیر گذاشته است. فلورنتین ماری مدیچی (Florentine Maria de Medici) در سال 1600 لباس عروس به تن کرد و در واقع، می توان گفت که اولین عروسی بود که لباس عروس پوشید. در سال 1613، الیزابت استوارت (Elisabeth Stuart) نیز لباس عروس درخشانی به رنگ نقره ای و سفید به تن کرد. در قرن نوزدهم، عروس های طبقۀ اشراف به سوی لباس عروس های سفید گرایش پیدا کردند و بدین ترتیب، ترند لباس عروس تغییر کرد. در سال 1840، ملکه ویکتوریای 21 ساله با مردی آلمانی ازدواج کرد و لباس عروسی سفید رنگ به تن کرد. در این لباس، از تورهای ظریف و گران قیمت استفاده کرده بودند.

در سال 1853، همسر امپراطور ناپلئون سوم، در مراسم با شکوه عروسی اش، لباس عروسی سفید به تن کرد که در دوخت آن، از پارچۀ مخمل استفاده کرده بودند. این لباس عروس تا سال ها الهام بخش طراحان لباس عروس بود.
تا به اینجا، از لباس عروس های طبقۀ اشراف گفتیم و جالب است بدانید که تا قرن بیستم، مردم عادی استطاعت مالی برای خریدن لباس عروس را نداشتند؛ در نتیجه، لباس عروس فقط در محافل و مراسم های طبقۀ اشراف جا داشت. حتی مردم طبقۀ متوسط نیز به سراغ لباس عروس نمی رفتند.
پس از جنگ جهانی اول بود که لباس عروس به دیگر طبقه های اجتماعی نیز راه پیدا کرد. درست وقتی زنان توانستند وارد دانشگاه و بازار کار شوند و برای گرفتن حق رای تلاش کنند. از آن زمان تا به امروز، لباس عروس سفید همواره در مراسم های عروسی جایگاه خودش را دارد و دیگر فقط مختص به طبقۀ اشراف نیست.

 
پارچۀ لباس عروس

انتخاب پارچۀ لباس عروس از مهم ترین مراحل طراحی لباس عروس به شمار می رود. پیش از هر چیزی، یادتان باشد که پارچۀ لباس عروس هرچه با کیفیت تر باشد بهتر است؛ در واقع، پارچۀ خوب و باکیفیت باعث می شود نتیجۀ کار به مراتب بهتر شود. ساتن، شیفون، ارگانزا، ابریشم و تور، از پراستفاده ترین پارچه ها برای دوختن لباس عروس به شمار می روند. هر کدام از این پارچه ها نیز انواع مختلفی دارند؛ به عنوان مثال، اگر می خواهید تور را انتخاب کنید، چندین نوع و طرح پارچۀ توری پیش رویتان قرار خواهد داشت.
برای آراستن لباس عروس، می توانید از انواع پولک، نگین و مروارید نیز استفاده کنید.  
شما به عنوان طراح لباس، باید بدانید چگونه از انواع پارچه ها به بهترین شکل استفاده کنید تا بتوانید لباس هایی منحصر به فرد و جذاب خلق کنید.

چگونه طراح لباس عروس شویم؟

و اما چگونه طراح لباس عروس شویم؟
طراحی لباس عروس کار ساده ای نیست و اصول و پیچیدگی های مختص به خودش را دارد؛ از این رو، آموزش دیدن و اخذ مدرک رسمی، از لازمه های انتخاب این حرفۀ جذاب به شمار می رود.  اگر می خواهید لباس عروس هایی اصولی و زیبا طراحی کنید، باید به خوبی آموزش دیده باشید. بعد از یادگیری تئوری ها، باید به سراغ تمرین و آزمون و خطا بروید. در این قسمت از کار، باید آموزه هایتان را با خلاقیت¬تان در آمیزید، طرح مورد نظرتان را بیافرینید و در نهایت، به شناسایی ایرادهای کارتان بپردازید و آن ها را برطرف کنید. هر چه این تمرین و تکرار بیشتر باشد و متوجه ایرادهایتان شوید، بالطبع می توانید لباس عروس های اصولی تر و زیباتری را بیافرینید.  
یادتان باشد که اگر می خواهید طراح موفقی باشید و لباس عروس های منحصر به فردی را طراحی کنید، باید همیشه جست و جو کنید و به روز به باشید؛ به عبارت دیگر، باید همیشه به رسانه های اجتماعی و کاتالوگ ها سر بزنید و مدل های مختلف لباس عروس را ببینید؛ همچنین، با دیدی موشکافانه، به بررسی طرح های مشهورترین طراحان لباس عروس بپردازید.
علاوه بر این، اگر می خواهید لباس عروسی را برای شخص خاصی طراحی کنید، نباید فقط به زیبایی آن توجه داشته باشید، بلکه باید لباس عروسی متناسب با اندام و خصوصیات شخص مورد نظرتان طراحی کنید؛ به عنوان مثال، اگر عروس مورد نظر چاق است، باید لباسی را طراحی کنید که او را خوش اندام تر و لاغرتر از سایز واقعی اش نشان دهد و اگر قد عروس کوتاه است، باید لباسی را طراحی کنید که عروس را قد بلندتر و کشیده تر نشان دهد.

 
درآمد طراحی لباس عروس

به طور کلی، در آمد حاصل از طراحی لباس عروس بسیار بالا است. اگر مهارت طراحی لباس عروس های خاص و منحصر به فرد را داشته باشید و بتوانید بازاریابی مناسبی را انجام دهید، می توانید در آمد بالایی از طراحی لباس عروس داشته باشید.
همواره، یادتان باشد که بازار رقابت در طراحی لباس عروس بسیار گرم است و شما اگر می خواهید پیروز این بازار رقابت باشید، باید به تک تک جزئیات طرح تان توجه داشته باشید و سعی کنید بهترین و اصولی ترین لباس ها را خلق کنید.
به عنوان طراح لباس عروس، می توانید با مزون ها لوکس و لاکچری همکاری کنید و از این طریق، به درآمد بسیار بالایی دست پیدا کنید، همچنین، می توانید با تلاش و کوشش، مزون خودتان را برپا کنید و طرح های تان را اجرا کنید و در آن، به فروش برسانید.
برای بازایابی کارتان، راه اندازی وب سایت و شبکۀ اجتماعی را از یاد نبرید. از طریق فضای مجازی، می توانید کارهای تان را به طیف گسترده ای از مخاطبان نشان دهید و از این طریق، مشتری های مخصوص تان را پیدا کنید.


 
- طراحی لباس عروس روی کاغذ

به عنوان طراح لباس عروس، باید به فکر تقویت مهارت طراحی تان باشید  تا بتوانید طرح ذهنی تان را روی کاغذ پیاده کنید. طراحی لباس عروس روی کاغذ از خلاقانه ترین مراحل طراحی لباس عروس به شمار می رود.
در این مرحله، باید هر آنچه را آموخته اید و هر آنچه را دیده اید روی کاغذ بیاورید. یادتان باشد که در طراحی لباس عروس روی کاغذ، باید همۀ جزئیات را در طرحتان بگنجانید و چیزی را از قلم نیندازید؛ به عبارت دیگر، نباید طراحی روی کاغذ را کاری سرسری و کم اهمیت تلقی کنید.


 
سخن آخر

همان¬طور که مشاهده کردید، طراحی لباس عروس از کارهای جذاب و پردرآمد به شمار می رود؛ در واقع، طراحی لباس عروس می تواند تجلی گاه خلاقیت و مهارت های شما باشد. اگر طراحی لباس عروس را، از همان ابتدا، به صورت اصولی یاد بگیرید و طی روند تمرین و یادگیری، به ایرادهای کارتان پی ببرید، خیلی زود، می توانید وارد بازار کار شوید و طرح های نوآورانه و متفاوت تان را به بازار عرضه کنید. در مقام طراح لباس عروس، می توانید با مزون های سطح بالا و لاکچری به همکاری بپردازید و حتی مزون خودتان را راه اندازی کنید.

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :