تصویرگران پویا اندیش
22580505 | 22580505 | 22587587

انواع استایل آقایان

  20 شهریور 1400 13:55
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

انواع استایل آقایان

شیک بودن استایل، همان طور  که برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برای آقایان نیز دارای اهمیت زیادی است. نوع استایل مردها، به نوع شخصیت آن ها بر می گردد و جالب است بدانید که از روی استایل آقایان می توان به میزان اعتماد به نفس آن ها پی برد. بیشتر آقایان بسیار محافظه کارانه لباس می پوشند‌‌ و به همین دلیل، انتخاب اول آن ها، استایل کلاسیک است.
در این مقاله از تصویرگران پویااندیش، به بررسی انواع استایل متفاوت آقایان می پردازیم تا علاوه بر احساس مردانگی، آقایان بتوانند از یکنواختی در استایلشان خارج شوند و جذابیت را به تیپ خود بی افزایند، همچنین طراحان لباس مردانه که در حال آموزش طراحی لباس نیز هستند، بتوانند با سبک های مختلف مردانه آشنا شوند.

انواع استایل مناسب آقایان

۱-استایل کلاسیک
۲- استایل کوکتل
۳-استایل کژوال بیزینسی(استایل کژوال مناسب محل کار)
۴- استایل اروپایی
۵- استایل مینیمالیست
۶- استایل Normcore


۱-استایل کلاسیک

استایل کلاسیک، یکی از انواع استایل هایی است که می توان گفت هیچ گاه از مد نمی افتد. در این استایل، کت و شلوار مشکی یا یک رنگ تیره و معمولا با طرح چهارخانه نیاز است تا هیچ گاه از مد نیفتد و تقریبا برای هر مراسمی مناسب باشد. معمولا در این استایل، از پیراهن سفید دکمه دار و کروات استفاده می کنند.
شاید بگویید که این مدل، یک استایل یکنواخت و خسته کننده است که یک ظاهر یک دست برای تمام آقایان ایجاد خواهد کرد. باید بگوییم که شاید همین طور به نظر برسد؛ اما امروزه با توجه به طراحی های خاص در انواع کت و شلوار و وارد شدن استایل کژوال و رنگ های مختلف، استایل کلاسیک هم دستخوش تغییراتی شده است؛ اما استایل کلاسیک در قدیم تا به امروز، شامل کت و شلوار و کراوات بوده است. جالب است بدانید که در استایل کلاسیک قدیم، به طور معمول از کفش های چرم یا ورنی که غالبا به رنگ مشکی نیز بوده اند، استفاده می شده است و این طرز تفکر در پوشیدن کفش در استایل کلاسیک، تا کنون نیز ادامه دارد.

۲- استایل کوکتل

 استایل کوکتل یکی از انواع استایل های مناسب مهمانی برای آقایان است که در آن، جسارت کنار گذاشتن استایل کلاسیک با تغییرات کوچک، همچون پیراهن هایی با رنگ های روشن و کت و شلوارهای رنگی، به وجود آمده است.
 استایل کوکتل در برخی موارد نیز خیلی پرزرق وبرق و با رنگ های مختلف بوده است، که توصیه می کنیم برای اینکه هم جذاب باشید و هم یک استایل متفاوت داشته باشید، تعادل را رعایت کنید!


۳-استایل کژوال بیزینسی(استایل کژوال مناسب محل کار)

با نگاهی به فیلم های دهه ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ می بینیم که بیشتر آقایان برای رفتن به محل کارشان، از کت و شلوار و کراوات استفاده می کردند و در زمان خارج از محیط کار، برای اینکه استایل راحت تری داشته باشند، از شلوار جین و تی شرت بهره می بردند. در این میان، سبکی از لباس پوشیدن به نام استایل کژوال یا راحتی مناسب محل کار به وجود آمد تا در حالی که مناسب با محیط کار است، از راحتی نیز برخوردار باشد.
در این استایل، آقایان دیگر نیازی به کراوات نداشتند و حتی مجبور نبودند از کت و شلوار استفاده کنند، همچنین شلوارهایی با رنگ خاکی، ترند و مد شد تا آقایان به سمت رنگ های جذاب تر بروند.
این استایل، امروزه نیز در شکل های مختلف برای آقایان وجود دارد. انواع شلوار های جین و کتان در رنگ های خنثی، مناسب محل کار، انواع پیراهن ها، کت های تک، انواع بافت ها، انواع کاپشن و همچنین انواع کتانی ها و کفش های اسپرت، با ظاهری مناسب برای محیط کار، می تواند ظاهری شیک، راحت و بی دغدغه را برای آقایان در محیط کار ایجاد کند؛ بنابراین، استایل کژوال آقایان، از آن دسته استایل هایی است که علاوه بر شیک بودن، می تواند راحتی را نیز به دنبال داشته باشد؛ به این ترتیب، به جای استایل تجملاتی کلاسیک، تعادل و راحتی و به همان میزان، جذابیت و شیک پوشی را برای آقایان به همراه داشته باشد.


 


۴- استایل اروپایی

استایل های اروپایی، استایل هایی محافظه کار و معمولی هستند که بیشتر آقایان  به آن علاقمندند. در این استایل، معمولا از شلوارهایی با رنگ های خاکستری، سرمه ای و مشکی، به همراه پیراهن های دکمه دار ساده استفاده می شود که معمولا روی آن از کت های تک، یک بافت یا کاپشن، استفاده می کنند.
شما می توانید با به کار بردن کمی رنگ های جذاب و در عین حال خنثی به استایل خود، استایل اروپایی جذاب و شیکی را برای خود ایجاد کنید.

 
۵- استایل مینیمالیست

مینیمالیسم روندی است که امروزه در بسیاری از موارد و به خصوص صنعت مد، ورود پیدا کرده است. در روند مینیمالیسم، سادگی و استفاده از رنگ های ملایم، بسیار به چشم می خورد.
پالت رنگی در استایل مینیمالیسم محدود است و معمولا رنگ هایی مانند مشکی، خاکستری، سرمه ای، سفید، خاکی و رنگ هایی با این طیف رنگی، استفاده می شود.
ظرافت در این استایل و استفاده نکردن از الگوها و برش های مختلف در طراحی و دوخت لباس، یکی دیگر از خصوصیات این استایل ساده است و از این رو، مناسب استایل آقایان به شمار می آید.
در استایل مینیمالیسم می توانید از اکسسوری هایی با ظاهری ساده و ظریف تر از سایر اکسسوری های مردانه استفاده کنید.

۶- استایل نرم کور(Normcore)

این استایل نیز یکی از استایل های ساده و راحت برای آقایان به حساب می آید؛ اما کمی خلاقانه تر است و در آن از رنگ های متنوع استفاده می شود و
می توان گفت که در این استایل،  سبک های مختلف با یکدیگر ترکیب می شوند. در این استایل، انواع پیراهن های یقه اسکی، شلوار جین، پیراهن هایی با آستین های تاشو، لباس های کلاسیک، ساده و غیره، استفاده می شود.


سخن آخر:

 طراحی لباس آقایان به دلیل سبک لباس محافظه کارانه آن ها، گاهی دشوار می شود؛ اما امروزه با توجه به تغییر در طرز تفکر آن ها، طراحان لباس می توانند از رنگ ها و مدل های مختلف در طراحی لباس آقایان استفاده کنند. در این مقاله، چند نوع استایل ساده، راحت و در عین حال، جذاب و خلاقانه را برای آقایان و همچنین کسانی که مشغول آموزش طراحی لباس آقایان هستند، مورد بررسی قرار دادیم.

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :