تصویرگران پویا اندیش
28111110 | 22580505 | 22587587

چه تفاوتی بین مد و استایل وجود دارد؟

  01 فروردین 1300 01:00
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

تفاوت بین مد و استایل

در مقاله ی روزنامه " روز شنبه ملبورن " نوشته ی دکتر جامعه شناس ، روت کیبل بر این مبنا که " شاید زمان آن است که در راه سریع مد، دنده را تغییر دهیم. "
دکتر کیبل پیشنهاد می کند که سرعت فشن اکنون بسیار سریع است و ادامه دادن در این صنعت کمی غیرممکن به نظر می رسد. ( با اشاره به زنجیره های مگا مانند زارا که سهام آن ها دوبار در هفته تغییر می کند، یا تغییرات سنتی و فصلی در فروشگاه ها به طور کامل )
او می گوید : ما روابط اجتماعی و شخصیتمان را تقویت می کنیم، نه که صرفا به لباس هایمان اجازه دهیم تا به جای ما صحبت کنند. برای انجام  این کار، ممکن است برای مدتی مد را فراموش کنیم و به جای آن چه که در حال حاضر است سعی کنیم سبک (استایل) را آزمایش کنیم.
این جمله که می گوید : سبک و استایل را آزمایش کن . یا این که " از مد بگذر " ممکن است آرامش بخش، درمانگر و مفید باشد.


تفاوت مد و استایل

حالا تفاوت اصلی بین مد (فشن) و استایل چیست؟

به عقیده ی نویسنده ;
 مد یا فشن یک رابطه ی بیرونی دارد.
این موضوع مربوط به آنچه در خارج وجود دارد، منظور اقلام مد در فروشگاه ها، می باشد. یک رابطه ی تطبیقی بین آن چه در خارج و جود دارد و آن چه من می پوشم وجود دارد.

سبک یک رابطه درونی دارد.
این در مورد آن چه که در اینجا است، می باشد. شامل احساس من از خود، هویت من و درک من از آن چه که هستم. فرایند تطبیقی بین آن چه که اینجاست و آن چه که بیان و منعکس شده با چیزی که من پوشیدم، وجود دارد. لباس های من با احساسی که من درباره ی خود دارم تطبیق دارد؟ حداقل برای امروز !
فشن باعث حواس پرتی می شود، استایل متصل می کند.
اگر با این تعریف پیش برویم متوجه می شویم جهت تمرکز ما با آن چه در مد و استایل است تفاوت زیادی دارد. مد و فشن توجه ما را از خودمان دور می کند، استایل باعث می شود توجه مستقیم به خودمان داشته باشیم.

شما، یا لباس؟
اقلامی که مد تلقی می شوند شامل لباس می شوند، اما استایل مربوط به فرد است.
فشن باعث فاصله افتادن بین خودتان و خودتان می شود که ممکن است برای برخی از مردم در زمان های خاصی مطلوب باشد.
استایل یک راه برای برقراری یک رابطه ی نزدیک با خودتان است، زیرا تمرکز و جهت گیری آن بر روی خود و نحوه اطلاع و بیان لباس انتخاب شده است.


تفاوت فشن و استایل

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :