تصویرگران پویا اندیش
   28111110 | 22580505 | 22587587

بزرگترین طراحان لباس : تام فورد

 01 فروردین 1300   01:00
 0
 1768
امتیاز کاربران 0/0 از 5

بزرگترین طراحان لباس : تام فورد
طراح و مدیر افسانه ای، تام فورد ، در 27 آگوست 1961 در آستین ، تگزاس متولد شد و از همان کودکی ، او آزاد گذاشته شد تا علایق خود را کشف کند. 
چند سال بعد ، فورد به نیویورک نقل مکان کرد و در یک دوره تاریخ هنر در دانشگاه نیویورک ثبت نام نمود. او در سالهای ابتدایی که در نیویورک بود ، کلوپ شبانه استودیو 54 و کارخانه اندی وارهول را کشف کرد.
پس از ترک دانشگاه نیویورک برای تمرکز روی مدلینگ (او حدود 12 تبلیغ تلویزیونی در حال اجرا بطور همان زمان داشت) ، فورد به دانشکده طراحی پارسونز منتقل شد و
طراحی داخلی را قبل از به پایان رسیدن تحصیلاتش در پاسونز پاریس ، مطالعه نمود.در سال 1986 ، فورد سریعا به نیویورک بازگشت و در آنجا تحصیلات حرفه ای خود را آغاز نمود. پس از کار با طراح مشهور آمریکایی کتی هاردویک ، فورد زیر نظر طراح مارک جیکوبز در Perry Ellis مشغول به کار شد و تا قبل از بازگشت به اروپا برای کار در Gucci در سال 1990 ، در آنجا تجربه آموخت. کسب تجربه زیر نظر طراحان افسانه ای مانند هاردویک و جیکوبز به او کمک کرد تا حرفه خود را به سمت طراحی لباس بصورت جدی پیگیری نماید.
در گوچی و اواسط 1990 ، خلاقیت و سبک منحصر به فردش ، او را به سمت نقش مدیر خلاق گوچی ، هدایت کرد. این اتفاق در طول دوره ای رخ داد که فورد شرکت را به مرکز استیج ها برگرداند. در سال 1999 ، گزارش شد که  ارزش تجاری برند گوچی، 4.3 میلیارد $ دلار بود.به عنوان مدیر خلاق و الهام بخش شرکت ، فورد همه جا بود. فورد مسئول طراحی لباس ها ، عطر ، ساعت ، چمدان و همچنین کمپین های تبلیغاتی گوچی بود. 
هنگامی که گوچی سهام کنترل در ایو سنت لوران را خریداری کرد ، فورد به عنوان مدیر ارتباطات و مدیر خلاقیت منصوب گردید. حتی با این مسئولیت اضافی ، فورد همچنان به طراحی گوچی ادامه داد. توانایی او برای کار بر روی بسیاری از پروژه ها باعث شد که او اعتبار بسیار زیادی در این صنعت پیدا کند.
فورد در طول کار خود جوایز بسیاری را به دست آورده است که از جمله آنها می توان به انتخاب شدن او به عنوان طراح سال توسط GQ و CFDA اشاره کرد.
شرکت جدید او ، به نام "تام فورد" در سال 2005 تاسیس شده است. بوتیک های تام فورد را می توانید در نقاط مختلف جهان از جمله بورلی هیلز ، لندن ، میلان ، توکیو ، زوریخ ، دبی و سیدنی و همچنین فروشگاه های خیابان مدیسون نیویورک پیدا کنید.
مانند بسیاری از طراحان موفق ، اشتیاق فورد برای غلبه بر چالش های جدید و یادگیری مهارت های جدید به او اجازه داد تا به راحتی در زمینه های مختلفی کار کند. فورد همچنین در طراحی موفق است ؛ زیرا او توانایی پیش بینی سلیقه های بازار را دارد. به این ترتیب ، زمانیکه او طرحی را دوست دارد، اغلب عده زیادی از مردم هم آن طرح را دوست خواهند داشت.
بدون شک ، تام فورد یکی از تاثیرگذازترین طراحان آمریکایی در زمان ما می باشد.

 

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :