تصویرگران پویا اندیش
   28111110 | 22580505 | 22587587

خلق لباس متناسب و منحصر به فرد

 01 فروردین 1300   01:00
 0
 1770
امتیاز کاربران 0/0 از 5

لباس هایی کاملا متناسب و با سبکی منحصر به فرد خلق کنید.
هیچ چیز به اندازه لباس های سفارشی نمی تواند نگاه ها را به سمت خود جلب نماید. لباس هایی که خودتان طراحی می کنید ، سبک و شخصیت منحصر به فرد شما را در خود جای می دهد و به شما اجازه میدهد تا در جمع متفاوت به نظر آیید. چه استایل شما مد روز ، بامزه و یا ساده باشد چه کلاسیک و مناسب محل کار، چیزی که قابل توجه است تحت تاثیر قرار دادن دیگران در نگاه اول است.  به همین دلیل است که پوشیدن لباس های مناسب و اندازه بسیار مهم بوده و دیگران با استفاده از آن تا حد زیادی می توانند متوجه شوند که شما چه طور آدمی هستید. اگر از قبل خیاطی می کردید پس الان راحت تر می توانید وقت خود را صرف درست کردن لباس هایی زیبا و منحصر به فرد کنید. 

آیا می خواهید از نتیجه نهایی کارتان مطمئن باشید ؟ با خواندن این مطلب، موارد زیر را خواهیم آموخت :

نحوه استفاده از یک الگو و ابزارهایی که برای یک الگوی کامل باید در اختیار داشته باشیم. 
چگونه یک الگوی مناسب و متناسب طراحی کنیم که کاملا با اندام مطابقت داشته باشد و مجبور نباشیم چندین بار تغییرات ایجاد کنیم.
چگونه برای دوختن لباس هایی مانند بلوز ، تاپ ، لباس و دامن ، از هر مدل و سبک ( سنتی تا آخرین مد روز ) ، با استفاده از پارچه یک الگو بدوزیم.
شناخت عناصر طراحی مانند جنس پارچه ، ترکیبات جزئی طراحی و دقت به استایلی که به دنبال آن هستیم برای ایجاد یک طرح عالی و کامل. 

وقت آن رسیده تا روی کمد لباس های خود کنترل داشته باشید.
شما نباید از صنعت مد برای آن که بدانید چه بپوشید استفاده کنید. شما خودتان را به خوبی می شناسید و می دانید چه چیزی دوست دارید. شاید صنعت مد سبک هایی که برای شما مناسب و جذاب است را تولید نکند!
چرا طرح های خود را شروع نمی کنید تا بتوانید تمایلات و سلایق تان را روی آن پیاده کنید؟
هر آن چه که شما ست می کنید و می پوشید و به چشم می آید باید بازتاب درون شما و چیزی هایی از شما باشد که با چشم نمی تواند دید. چند بار پیش آمده که چنین نتیجه ای را در لباس های حاضری مشاهده کرده باشید؟

بگذارید مردم سوالاتی مانند جملات زیر را بر زبان بیاورند :
این لباس را از کجا خریده است؟
آیا رنگ موهایش را عوض کرده یا وزنش را کم کرده است؟ او فوق العاده به نظر می رسد. 
چطور این کار را کرده است؟ راز این کارش چیست؟
مردم این سوال ها را از خودشان می پرسند چرا که شما استایل شخصی و منحصر به فرد خودتان را خواهید داشت. چیزی که خود "شما" را نشان می دهد. 
هنگامی که شما عناصر اساسی طراحی لباس، نسبت و انتخاب پارچه را درک می کنید، می توانید دقیقا همان سبکی را که می خواهید و مناسب شماست به دست آورید. می توانیم تکنیک هایی که در این صنعت استفاده می شود را به شما نشان دهیم تا بتوانید قدمی در فرایند تولید برداشته و با عناصر پایه طراحی ، الگو و سبک شخصیتان را درست کنید. سپس می توانید با الگو هایی که طراحی می کنید به خلاقیت های ذهنیتان جان دهید. 

نگران نباشید، احتیاجی نیست تا ریاضی خیلی قوی ای داشته باشید. 
اصلا لزومی ندارد که شما با استفاده از اندازه گیری، الگو بکشید. این روش اصلا به مزاج کاربران خوش نمی آید. می توانید با استفاده از حریر و یا پارچه های ارزان قیمت یک الگوی امتحانی بدوزید سپس تغییرات را با توجه به اندازه های خودتان ایجاد کنید. سپس می توانید با پارچه اصلی خودتان دوخت اصلی را انجام دهید ، استایل اصلی را اضافه کرده و خطوط، جیب ها و جزئیاتی را که دوست دارید به سبک خود اضافه کنید. 
آماده اید تا لباس های جدیدتان را طراحی کنید؟ قدم بعدی چیست؟
ابزار و وسایلی که برای طراحی لباس احتیاج دارید.
شما دوست دارید الگو های لباستان را خودتان بدوزید. اما از کجا باید شروع کنید. باید بگویم که به وسایل زیادی احتیاج نخواهید داشت. تعداد کمی وسیله برای ساخت الگو ضروری هستند و تعدادی دیگر باعث راحتی کار شما می شود. نگران نباشید خرید این وسایل زیاد هم گران نیست. ابزار های الگوسازی شامل خط کش، منحنی و کاغذ می شود که ضروری هستند. البته ابزارهای پیشنهادی زیادی برای ساخت الگو وجود دارد اما این ها نیازمندی های مطلق هستند. از دیگر لوازم ساخت الگو شامل موارد زیر می شود.
الگوهای تجاری : استفاده از این الگوهای آماده به شما اجازه می دهد تا بتوانید به راحتی تغییرات و اصلاحات را روی الگوی اصلی خود پیاده کنید. می توانید از کتاب های الگوسازی آماده نیز استفاده کنید و یا آن ها را از سایت های معتبر خریداری فرمایید. 

لوازمی مانند مداد ، پاک کن و کاغذ بسیار ضروری هستند. شاید در نگاه اول خیلی ساده و واضح به نظر برسد اما هیچ چیز بد تر از آن نیست که شروع به الگوبرداری کرده و یادتان بیوفتد پاک کن دم دستتان نیست یا کاغذ کم دارید یا حتی مشکلی در نوک مدادتان ایجاد شده است. می توانید از کاغذ های کاهی ارزان قیمت نیز استفاده کنید. برخی کاغذهای ارزان قیمت هستند که مناسب ترین جنس کاغذ برای طراحی لباس می باشند. 
قیچی کاغذ و قیچی پارچه : توجه داشته باشید که این دو یکی نیستند ! خواهشا از قیچی کاغذبری خود برای برش پارچه استفاده نکنید. چرا که باهم تفاوت داشته و پارچه ی شما را خراب می کند.
خط کش و منحنی برای اندازه گیری دقیق و ایجاد خطوط صاف ، معمولا استفاده از خط کش و منحنی 18 یا 24 اینچ بسیار مناسب است. 

حریر و یا پارچه های رنگ و رو رفته برای ایجاد الگوی اولیه خود. شما از هر پارچه ای برای ایجاد نمونه اولیه می توانید استفاده کنید. معمولا از پارچه ها و لباس های قدیمی استفاده می توان استفاده کرد..
به نظر من این ها ابزار و وسایلی هستند که برای ساخت الگو ضروری هستند و اکثرا به راحتی در دسترس قرار دارند. اگر نتوانستید آن ها را تهیه کنید، با سفارش از سایت ها ی آنلاین می توانید این کار را انجام دهید. 
چگونه می توان اندازه گیری های بدن را انجام داد؟

اندازه گیری دقیق یکی از کلید های اصلی طراحی الگو است که با یک متر به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. هرچند که اگر فرد دیگری اندازه هایتان را بگیرد راحت تر است، اما شما خودتان هم می توانید از پس انجامش بر بیایید. فقط کافی است تا جلوی آینه بایستید و نوار اندازه گیری را درست در موقعیت مناسب قرار دهید. در حالت ایده آل می توانید فقط لباس های خود را اندازه گیری کنید. اما توجه داشته باشید اگر خواستید اندازه گیری را خودتان انجام دهید شلوار جین و یا کت یا هر لباس دیگری به تن نداشته باشید. اندازه های با لباس و بدون لباس شما با یک دیگر متفاوت است. از آن جایی که بدن از بافت های نرم تشکیل شده است ممکن است کمی گیج کننده باشد که نوار اندازه گیری را تا چه اندازه بکشید. باید توجه داشته باشید تا نوار اندازه گیری در بدنتان فرو نرفته و تنگ نباشد. همچنین اندازه زیاد گشاد هم نباید باشد. فقط کافی است نوار را در محل اندازه گیری نگه دارید. ملاک سنجیدن اندازه درست می توان این باشد که متر و بدن شما اندازه یک بند انگشت با هم فاصله داشته باشند. 


 

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :