تصویرگران پویا اندیش
   28111110 | 22580505 | 22587587

آموزش دراپ لباس

 13 شهریور 1398   11:26
 0
 1918
امتیاز کاربران 0/0 از 5

آموزش دراپ لباس
طراحان لباس از فرایندی به نام "دراپ" استفاده می کنند تا لباس هایی سفارشی را از طرح های خود ایجاد نمایند. آنها یک پارچه چیت را بر روی یک مانکن با سنجاق محکم می کنند. هنگامی که پوشاندن مانکن با پارچه تمام شد، شما می توانید اندازه گیری ها را به کاغذ الگو انتقال دهید.
آماده سازی مواد
مانکن را خریداری کنید. شما به یک مانکن قابل تنظیم نیاز دارید تا مطمئن شوید لباسی که درست می کنید دقیقا اندازه تنتان است. مانکن های قابل تنظیم با تقریبا 250 دلار در دسترس می باشند.
مانکن خود را از قد، دور کمر و لگن اندازه گیری کنید و برای لباس اولیه خود تنظیم کنید.
یک طرح از لباسی که می خواهید ایجاد کنید، از نمای جلو، پشت و دو طرف نقاشی کنید. 
از پارچه چیت استفاده کنید. از پارچه ی چیتی استفاده کنید که به وزن پارچه هایی که برای دوخت لباس می خواهید استفاده کنید، نزدیک باشد. این کار هزینه مواد استفاده شده را کاهش می دهد چرا که شما نمونه اولیه را با یک پارچه ارزان تر تولید می کنید.
برای اینکه بتوانید یک لباس متقارن بدوزید، یک خط مرکزی در جلو و عقب مانکن با استفاده از نوار ایجاد کنید.
دراپ
طراحی بخش سینه
اگر لباس شما از پارچه ای سبک دوخته می شود، بهتر است از یک تکه پارچه برای پایه استفاده کنید. این تکه پارچه مانند یک آستر عمل می کند و اجازه می دهد لباس شما از شکل خود خارج نشود. اما اگر از پارچه های سنگین استفاده می کنید می توانید این قسمت را نادیده بگیرید.
تکه پارچه ای را که به عنوان آستر از آن استفاده کردید، با سوزن به پارچه وصل کنید. معمولا طراحان یک تکه پارچه را اندازه مانکن ایجاد کرده سپس آن را به شکل های مناسب تنظیم می کنند.
حواستان را جمع کنید تا پارچه را به اندازه کافی برای پوشاندن قسمت های بین لباس برش دهید. اگر برش بیشتری داشته باشید می توانید در انتها آن را قیچی کنید اما اگر پارچه کم بیاورید، نمی توانید به آن چیز بیشتری اضافه کنید. 
دراپ لباس
پارچه را در جلو و سراسر سینه بپوشانید. این معمولا جایی است که شما کارتان را شروع خواهید کرد؛ چرا که نیاز به دوزندگی بیشتری دارد.
قسمت های کناری را انتخاب کنید و تا کنید. سعی کنید آستر پایه را به پارچه اصلی وصل کنید.
با توجه به تصویری که روی کاغذ کشیده بودید، برش های اضافی را با گچ علامت بزنید.
عقب بایستید و اثر دوخته شده خود را با طرحی که کشیده بودید بارها مقایسه کنید.
تمام کردن دوخت لباس
وقتی قسمت جلوی سینه را دوختید، به قسمت عقب بروید. پارچه ها را به هم متصل کرده و باز هم کارها را با هم مقایسه کنید.
دراپ لباس
حالا بالا تنه به پایان رسیده است. به قسمت دامن می روید و قسمت هایی را که باید بریده شود با گچ علامت گذاری می کنید.
به قسمت عقب دامن رفته، آن را نیز تکمیل کنید.
بخش هایی که باید دوخته شود را تا کنید و کوک موقتی بزنید. تا جایی که می توانید سوزن هایی که پارچه ها را به هم متصل کرده است را نگه دارید. افتادن سوزن در طول کوک موقتی لباس اشتباهی رایج در دوخت نهایی لباس است.
حالا از بخش هایی که دوخت آن ها کامل شده است، سوزن ها را جدا کنید. به خاطر داشته باشید لبه های پارچه را درون درزها پنهان کرده سپس کوک بزنید.
لبه های اضافه پارچه را ببرید. اگر لبه های آن بسیار کم است، می توانید به جای برش آن را در درز پارچه پنهان کنید.
دراپ کردن
لباس را از روی مانکن برداشته و آن را با چرخ خیاطی به طور کامل بدوزید.
نخ های اضافه را از لباس حذف کنید. برخی از طراحانی که طرح اول را به صورت طرح امتحانی تولید می کنند، آن را دوباره نمی دوزند و دوخت نهایی را با پارچه هایی از جنس های عالی انجام می دهند. 

مرکز آموزش تخصصی طراحی لباس  - پویا اندیش  با امکانات عالی و اساتید برجسته اقدام به برگزاری کلاس های خیاطی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه شود. 

https://tarahilebas.com/product/11/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d8%b7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%d9%88%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b4

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :