تصویرگران پویا اندیش
22580505 | 22580505 | 22587587

آموزش آنلاین طراحی لباس

  26 مرداد 1400 17:17
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

آموزش آنلاین طراحی لباس

امروزه با توجه به شرایط قرنطینه و به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس، بسیاری از خدمات به صورت آنلاین انجام می گیرد. آموزش طراحی لباس نیز از آن دسته خدماتی است که یادگیری آنلاین آن با اساتید با تجربه و طرح درس های مفید و کاربردی، در  این شرایط، راه حلی مناسب برای علاقه مندان به طراحی لباس به شمار می آید. در این مقاله از تصویرگران پویااندیش، به بررسی کلی مطالب قابل ارائه در دوره های آنلاین طراحی لباس می پردازیم.

طراحی لباس چیست؟

 اولین موضوعی که هر طراح لباس باید از آن آگاه باشد این است که طراحی لباس چیست و چه اصولی دارد. به طور خلاصه، طراحی لباس عبارت است از فرایندی که با انتخاب طرح توسط طراح لباس شروع، با چگونگی پیاده سازی آن و تبدیل شدن به یک لباس کامل برنامه ریزی، و در نهایت، ایدۀ طراح به یک لباس کامل و قابل استفاده تبدیل می شود. در این فرایند، یک سری  لوازم و اصطلاحاتی وجود دارد که شما به عنوان یک علاقمند به طراحی لباس، علاوه بر توانایی پیاده سازی ایده هایتان روی کاغذ، باید با آن ها نیز آشنا باشید تا بتوانید طرح هایی زیبا و در عین حال کاربردی را ایجاد کنید.

جنس پارچه

۱-اولین مورد، پارچه است. بیش از صدها نوع جنس پارچه وجود دارد و آشنایی نسبی با آن ها باعث می شود که در حین ایده پردازی روی لباس، بتوانید شکل نهایی طرح را برای خود تصویرسازی کنید.

چاپ و رنگ

۲-دومین مورد، چاپ و رنگ است. رنگ ها و چاپ های مختلف یکی از مواردی است که می تواند به طرح شما روح ببخشد، و از طرفی، بسیاری از طراحان لباس، چاپ های مختلف را نیز برای لباسشان طراحی می کنند. رنگ ها می توانند در ایده پردازی به طراحان لباس کمک فراوانی کنند.

الگو

۳-سومین مورد، الگو است. الگو به معنای ساختار لباس است. هر قسمت از طرح لباس تکمیل شده باید به صورت الگوهای مختلف برای برش روی پارچه آماده شود. در نهایت، این الگوهای برش داده شده به یکدیگر دوخته می شوند و لباس نهایی را ایجاد می کنند؛
بنابراین، یک طراح لباس باید با الگو و الگوسازی به صورت حرفه ای آشنا باشد تا بتواند لباس تکمیلی بدون نقصی را ایجاد کند.

اکسسوری

۴-چهارمین مورد که طراحان لباس باید از آن آگاهی داشته باشند، تزیینات یا اکسسوری هایی است که به لباس اضافه می شود. این تزیینات مانند انواع گلدوزی ها، منجوق دوزی ها و غیره ، می تواند یک طرح ساده را متمایز کند و به این ترتیب، یک طرح لباس شگفت انگیز را به وجود آورد.

اندازه گیری های دقیق لباس

۵- پنجمین مورد، آشنایی طراح لباس با اندازه گیری ها است، اندازه گیری های دقیق لباس، باعث ایجاد تعادل در قسمت های مختلف لباس می شود؛ بنابراین یک طراح لباس از ابتدا برای داشتن یک طرح بدون نقص، لازم است با اندازه گیری های استاندارد قسمت های مختلف بدن در طراحی و دوخت، آشنا باشد.

مطالعه و تحقیقات درباره طراحی لباس

۶- ششمین مورد که یک طراح لباس باید از آن آگاه باشد، مطالعه و آگاهی از طرح های گذشته و پیش بینی طرح های آینده، از طریق مطالعه و تحقیقات است. این مطالعه و تحقیقات باعث می شود یک طراح لباس بتواند به روزترین و خارق العاده ترین طرح ها را به وجود بیاورد.

چگونه یک طراح لباس شوم؟

هیچ باید و الزامی برای گذراندن دوره ها و  آموزش های رسمی جهت تبدیل شدن به یک طراح لباس حرفه ای وجود ندارد؛ اما گذراندن دوره های مختلف در زمینه طراحی لباس لازم است و این امکان را برای شما علاقه مندان به طراحی لباس به وجود می آورد، تا علاوه بر مطالعه تاریخچه طراحی و دوخت لباس، نکات مهم و اثرگذار بر طراحی لباس را نیز فرا گیرید.
در کلاس های آنلاین طراحی لباس تصویرگران پویااندیش سعی شده است با کمک اساتید با تجربه در طراحی لباس، این نکات به صورت دسته بندی شده در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.
از طرف دیگر، داشتن یک مدرک یا گواهینامۀ معتبر که نشان دهندۀ طی کردن دوره های مرتبط با طراحی لباس است، به شما علاقمندان به فعالیت در حوزه طراحی لباس این امکان را می دهد تا در بازار کار بتوانید به فعالیت موثر بپردازید.
دوره کارآموزی طراحی لباس در جشنواره های مختلف، تئاتر و نمایش های محلی یا مکان های دیگر نیز این فرصت را برای شما به وجود می آورد که تحت نظارت شخص مجربی بتوانید یک نمونه طراحی لباس دوخته شده و به نمایش گذاشته شده، داشته باشید.
همچنین شما برای تبدیل شدن به یک طراح لباس، نیازمند نمونه طرح های مختلفی هستید تا بتوانید به بازار و مشتری هدف خود ارائه دهید؛ بنابراین، از همان ابتدای ایده پردازی ها و تولید طرح ها و نمونه لباس های خود، به فکر جمع آوری مجموعه عکس ها و نمونه های خود به عنوان یک دارایی ارزشمند باشید.

طراحی لباس را کجا بیاموزم؟

علاوه بر دانشگاه های مختلف، آموزشگاه های مختلفی نیز وجود دارند که با استفاده از اساتید مجرب به آموزش طراحی لباس می پردازند. امروزه نیز این آموزشگاه ها به دلیل شرایط قرنطینه بیماری کرونا ویروس، بستر آموزش آنلاین طراحی لباس را فراهم کرده اند تا علاقه مندان به طراحی لباس بتوانند به راحتی این دوره های آموزشی طراحی لباس را بگذرانند.


کسب درآمد از طراحی لباس

بازار لباس، همیشه داغ است و طراحی که بتواند در این حوزه حرفه ای شود و خلاقیت داشته باشد، بی شک به درآمد چشمگیری خواهد رسید و حتی می تواند برند منحصر به خودش را داشته باشد! برخی از کارهایی که طراح لباس می تواند داشته باشد عبارت است از:
۱-راه اندازی کسب و کار تحت عنوان مزون
۲-ایجاد کانال های فروش تحت بستر آنلاین از جمله اینستاگرام و سایت
۳-همکاری با فروشگاه های آنلاین
۴-همکاری با مزون ها و فروشگاه های محلی
۵- حضور در نمایشگاه ها و بازارچه های محلی و صنایع دستی
و ...


سخن آخر

در این مقاله از تصویر گران پویا اندیش، ضمن پرداختن به اهمیت آموزش آنلاین طراحی لباس، در این شرایط قرنطینه بیماری کرونا ویروس، سعی کرده ایم تا مباحث و طرح درس های مرتبط با این دوره ها را به صورت مفید در اختیار شما علاقه مندان قرار دهیم، تا از این طریق بتوانید به درستی مرکز آموزشی آنلاین طراحی لباس حرفه ای و متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :