تصویرگران پویا اندیش
22580505 | 22580505 | 22587587

آستین کیمونو

  03 تیر 1398 16:23
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

آستین کیمونو

چگونه یک آستین کیمونویی برای لباس خود ایجاد کنید؟
آستین کیمونویی چیست؟
آستین کیمونویی در زمینه مدرن اشاره به آستین هایی دارد که از بخش کنار سینه گسترده شده اند - یک آستین بلند با ابعاد گسترده دارد. شما همچنین می توانید آستین هایی که در کیمونو های سنتی ژاپنی وجود دارد را به عنوان مثالی از آستین های کیمونویی در نظر بگیرید. آنها آستین های گسترده ای در بخش های کناری  هستند و در بخش های بالایی تنگ تراند.
آستین را در یک کیمونوی معمولی ببینید.

اگر شما به سنت های ژاپنی بروید، نمی توانید به طور معمول این آستین ر با الگوی خود بسازید و بپوشید – چون سنت خاصی در رابطه با آستین وجود دارد.
با توجه به فرهنگ ژاپنی، کیمونوی هر شخصی با دیگری متفاوت است؛ و هر آستین معانی خاصی دارد. آستین های کیمونو نشان دهنده سن و وضعیت زناشویی یک زن است. یک زن جوان ازدواج نکرده ی ژاپنی، ، یک کیمونوی Furisode رنگی با آستین های بلند که تقریبا پا را لمس می کند می پوشد. این آستین حدود 18 اینچ طول دارد (یا بیشتر). Tomesode و Houmongi کیمونو هایی هستند که زنان متاهل می پوشند. کیمونو Tomesode دارای آستین کوتاه است.

پرده های شل آستین تقریبا برای هر شکل بدنی مناسب است. به یاد داشته باشید که این طرح  را در یک پارچه بسیار پر مواج که به خوبی بدن شما را بپوشاند اجرا کنید.
اطلاعات بیشتری در مورد کیمونو و انواع مختلف کیمونو در پست " کیمونو چیست؟" به دست بیاورید.
برای آموختن مدل های مختلف آستین در کیمونو ، از پست های ساخت ژاکت کیمونویی استفاده کنید.

چگونه یک آستین کیمونو برای پیراهن های کوتاه خود بسازید.

کار دشواری نیست که آستین های کیمونویی را طراحی کنید. یک تکه پارچه 40 اینچ در 20 اینچ را در نظر بگیرید. تقریبا نصف 40 اینچ را تا کنید . اکنون یک مربع 20 اینچی با یک تا در یک طرف خواهید داشت.

بر روی پارچه، ابعاد زیر را علامت بزنید. A-F عمق سوراخ بازو است که با 8 اینچ مشخص شده است. شما می توانید این را به 9-10 اینچ برای راحتی بیشتر افزایش دهید. پیراهن شما باید با عمق سوراخ  بازو  مطابقت داشته باشد.
از F  3.5 اینچ در داخل  B علامت بزنید. A را با یک منحنی نرم به B متصل کنید. این خط سوراخ  بازوی شماست.

حالا B را با یک منحنی (مطابق تصویر) به C که در فاصله ی 8 اینچی از گوشه ی پایین سمت راست است وصل کنید. A-B-C-E-D را برش بزنید . شما باید دو تا از این ها را برای هر دو آستین ببرید. لبه های پایین آستین را بچرخانید. برای دوختن این الگو، آستین ها را باز کنید و آن را در بالای شانه ی پیراهن قرار دهید، سمت های راست را با هم، لبه ها را با هم بدوزید. به هر طرف تا سوراخ بازو کوک بزنید ، و از مرکز به هر دو طرف بدوزیئ. حالا کوک بزنید و به B-C  و C-E بپیوندید.

راه دیگر ساخت آستین های کیمونویی این است که یک الگوی شیب دار را با یک آستین بلند بسازید. درواقع بسیاری از الگوها با این نوع آستین، آستین های کیمونویی نامیده می شوند، اما از نظر فنی، این درست نیست.


در اینجا A-B طول پیراهن است، A-E اندازه گیری از تای مرکزی تا انتهای آستین است.  B-C اندازه ی کمر است.
یک آستین زنگوله مانند یکی از این الگوهای لباس مشابه طرح زیر است.

برای آشنایی با انواع آستینها می توانید مقاله انواع آستین لباس ر ا مطالعه فرمایید

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :