تصویرگران پویا اندیش
22580505 | 22580505 | 22587587

لباس های اور سایز

  25 مرداد 1400 16:48
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

لباس های اور سایز

زمانی که از اور سایز در صنعت مد و فشن صحبت می کنیم، علاوه بر لباس، به تمام اکسسوری ها که بیش از حد معمول بزرگ هستند نیز اشاره داریم. در این مقاله از تصویرگران پویااندیش، به بررسی ترند لباس های اور سایز می پردازیم. با ما همراه باشید!

تاریخچه طراحی لباس های اورسایز

از دهه ۱۹۲۰ و طی ۱۰۰ سال گذشته ، ترندهایی از پوشش مردانه در بین لباس های زنان رواج پیدا کرد که یکی از این ترندها، لباس هایی با سایز بزرگ یا به اصطلاح، اورسایز بود.
پس از جنگ جهانی اول، تغییرات زیادی در دنیای مد و فشن اتفاق افتاد، یکی از این تغییرات چشمگیر، سیر لباس های تنگ و دامن های بلند، به سمت لباس های آزاد، بدون شکل ، با سایز بزرگ و با حداقال تزیینات بود.
در این دهه، زنان تمایل به پوشش های راحت و حتی مردانه داشتند؛ از جمله شلوار و پیراهن های گشاد. علاوه بر این، سبک لباس های راحت، سبک لباس های ورزشی و طراحی لباس ها با دید ورزشی و راحت نیز در دنیای مد و فشن رواج پیدا کرد. از جمله طراحان معروف در این زمینه می توان به کوکو شنل به عنوان اولین خیاط مدرن در دهه ۱۹۲۰ اشاره کرد، که از جمله لباس های ایشان، لباس های دوتکه و پارچه های کشی راحت بود.


این سبک از لباس های راحتی مورد استقبال بسیاری از زنان، از جمله زنان شاغل که دارای فعالیت های زیادی بودند، در آمریکا و کشورهای دیگر قرار گرفت .
علاوه بر سبک راحتی که مورد استقبال بود، لباس هایی با کاراکترهای پسرانه نیز در این عصر رواج یافت، لباس هایی با شبح های مردانه و بدون برش های خاص که در قسمت جلوی لباس، حالتی صاف داشته باشد نیز مورد استقبال مردم و طراحان لباس قرار گرفت؛ همچنین با پیشرفت تکنولوژی و ظهور نسل های جدیدی از چرخ های خیاطی که دارای موتور الکتریکی جداگانه بودند، این امکان برای طراحان مد و لباس فراهم شد تا لباس هایی با طرح های سایز بزرگ(اور سایز) را ایجاد کنند؛ در این بین، علاوه بر تغییرات سایز لباس ها، تغییرات سایز در سایر اکسسوری ها، از جمله کلاه های لبه دار بزرگ ، عینک و کیف ها نیز اتفاق افتاد.

امروزه نیز به دلیل تأثیرگذاری و نقشی که این سبک لباس دارد، مورد استقبال بسیاری از افراد است؛ به خصوص افرادی با استایل ورزشی که پوشیدن این سبک لباسريال آن ها را بسیار جذاب تر می کند؛ اما به خاطر داشته باشید با تمام جذابیت هایی که لباس های اور سایز دارند، این سبک از طراحی لباس، برای هر شخصی مناسب نیست و قبل از انتخاب این نوع از سبک بهتر است اندام و فرم بدن خود را بشناسید.

۴ روش که می توانید استایل اور سایز خیره کننده ای داشته باشید!

زمانی که از استایل بدون نقص صحبت می کنیم، نباید صرفا ذهنمان معطوف به لباس هایی با سایز فیت باشد. گاهی لباس هایی باسایز بزرگ(اور سایز) نیز می تواند استایل خیره کننده ای را ایجاد کند. امروزه استفاده از لباس های گشاد و راحت بسیار مورد توجه است؛ به خصوص که به دلیل قرنطینه ها، مدت زمان زیادی را مجبور به کار کردن و فعالیت در خانه هستیم.
 در ادامه به ۴ نکته در ست کردن لباس های اور سایز و ساخت استایلی جذاب توسط آن ها می پردازیم.


۱-کت های اور سایز

کت هایی با سایز های بزرگ، یکی از ترندهای دنیای مد و فشن است. این کت ها، یکی از پر کاربردترین لباس هایی هستند که می توانید در کمد لباستان داشته باشید، این کت های ایکس لارج، در رنگ های مختلف ترند شده اند؛ اما به شما توصیه می کنیم از رنگ هایی با سایه های خنثی، مانند خاکستری، سفید و سرمه ای استفاده کنید تا به راحتی با هر لباس دیگری قابل هماهنگی باشند، همچنین برای ایجاد تعادل و تناسب در استایلتان، این کت های زیبای اوور سایز را می توانید با لباس های جذب بپوشید و به این ترتیب؛ خط تعادل را در استایلتان ایجاد کنید.


۲- تیشرت های با سایز بزرگ

اینکه از یک تی شرت اوور سایز استفاده کنید و شلخته به نظر نرسید،کار دشواری است. معمولا زمانی که صحبت تیشرت های گشاد می شود؛ گزینه خواب و تختخواب را به یاد می آوریم؛ اما در این قسمت از مقاله تصویرگران پویااندیش می خواهیم بگوییم که چگونه یک تیشرت اور سایز بپوشید که استایلی شیک را برای شما ایجاد کند. در ابتدا به یاد داشته باشید که تا جای ممکن، این تیشرت ها دارای طرح های گرافیکی جذاب باشند، همچنین تیشرت های اوور سایز با رنگ های صورتی پر رنگ، سبز آبی و پاستیلی را جز اولویت انتخاب خود قرار دهید.
پوشیدن تیشرت های اوور سایز با شلوارهای تنگ و چسبان، دامن های کوتاه و راسته  بسیار جذاب است و این گونه می توانید استایلی متفاوت و شیک را با تی شرت های اوور سایز ایجاد کنید.

۳- بلوزهای جامپر

در ابتدا بدانید جامپر با ژاکت های بافتنی متفاوت است. جامپرها نوعی لباس راحتی با بافت های ضخیم، و معمولا دارای آستین های پف دار و شانه های افتاده هستند . بهتر است این نوع لباس اورسایز را نیز با وسواس زیادی در استایل خود به کار ببرید تا از شلخته شدن استایلتان جلوگیری کنید.
جامپرهای اوور سایز همراه با دامن هایی که کمر باریک دارند، بسیار جذاب و چشمگیر خواهد بود؛ همچنین استفاده از جامپرها با شلوارهای چرمی چسبان نیز می توانند استایلی متفاوت را ایجاد کنند.

۴-کت و شلوارهای اوور سایز

استفاده از کت و شلوارهای سنتی برای مراسم های رسمی؛ یک استایل پر کاربرد است؛ اما جالب است بدانید با توجه به ترند کت و شلوارهای اوورسایز و راحت، شما می توانید از این نوع سبک کت و شلوار برای مراسم های رسمی خود استفاده کنید و در عین حال، بسیار شیک به نظر برسید.
منظور از کت و شلوارر های اوورسایز این نیست که از کت و شلوارهایی که سایز اصلی بدن شما نیست استفاده کنید بلکه منظور کت و شلوارهایی است که بدون برش در سرشانه هستند و معمولا آستین های آنها بالای استخوان مچ دست قرار می گیرد.


سخن آخر

 در این مقاله سعی کردیم با بررسی ترند لباس های اوور سایز از قدیم تا کنون و همچنین بررسی ۴ استایل شیک از لباس های اور سایز، به شما طراحان لباس بگوییم که گاهی در طراحی لباس باید هنجار شکنی کرد و یکی از این هنجار شکنی ها، طراحی لباس های اور سایز است که از طریق ایده پردازی های مختلف می توانید طراحی های جذابی را ایجاد کنید.

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :