تصویرگران پویا اندیش
22580505 | 22580505 | 22587587

رسم فیگور | طراحی فیگور با لباس

  01 فروردین 1300 01:00
 0
امتیاز کاربران 0/0 از 5

رسم شکل یک مدل
امروز قصد داریم تا به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید فیگور طراحی لباس را رسم کنید. برخورداری از مهارت برای رسم انواع فیگور برای طراحی لباس مهم است ؛ زیرا رسم طرح فیگور ، اولین و مهمترین مرحله در برقراری ارتباط با یک ایده طراحی ، قبل از دوخت آن است. همچنین اگر شما مایل به دوخت لباس های خودتان هستید ، این مهارت می تواند به شما کمک کند تا مدل فیگور برای طراحی مورد نظرتان را ، به تصویر بکشید. 
اولین نکته ای که در طراحی فیگور برای طراحی لباس را باید مدنظر داشته باشید این است که نسبت ها در طراحی لباس فیگور یک مدل در مقایسه با طراحی فیگور زن با لباس ، بسیار متفاوت هستند. در واقع برای طراحی فیگور به صورت بلندتر و کشیده تر از یک بدن واقعی رسم می گردند و نسبت ها در آنها ساختگی است. بیایید نگاه دقیق تری به طراحی فیگور ساده بیاندازیم.
به طور کلی ، دو سیستم نسبت سر متفاوت وجود دارد. در هنر و آناتومی، نسبت سر 7 تا 7 و 2/1 استاندارد است. از سوی دیگر ما نسبت سر 9 را هم داریم که معمولا در طراحی و تصویرگری مد ، استاندارد است. 

رسم فیگور فشن
گام 1:
برای کشیدن فیگور برای طراحی لباس باید ساختار اولیه فیگورتان را رسم کنید. از تصویر بالا کمک گرفته و سر مدلتان را رسم کنید و طول بدن آن را به اندازه 9 سر رسم نمایید. سپس مکان قرار گرفتن قسمت های اصلی بدن مدلتان را برای کشیدن بدن برای طراحی لباس مانند شانه ها ، کمر ، باسن ، دستها ، زانوها و پاها را روی صفحه مشخص کنید.
گام 2 :
شکل دست ها و پاها را رسم کنید. برای انجام اینکار، خطوطی را در اطراف ناحیه دستها و پاهای طرح اولیه تان بکشید تا شکل اندام ها کامل شود.

گام 3 : 
مشخصات دقیق تر بدن مانندکمر ، ناخن ها و بازوها را رسم نمایید. قسمت هایی از طرح اولیه تان را که جلب توجه می کنند ، پاک کنید.
گام 4 : 
تمام خطوط غیر ضروری طرحتان را پاک کنید و به اضافه کردن جزئیاتی مثل کشیدن دست ها ، شکل دادن به پاها و رسم زانوها ادامه دهید. زمانیکه نقاشی فیگور و مدل فیگور انسان به پایان رسید، می توانید از روی آن فتوکپی بگیرید و یا آن را اسکن کنید و از آن به عنوان الگو برای رسم طرح های بعدیتان استفاده نمایید.

همانند هر هنر و صنعت خلاقانه ای ، طرح های مد نیز می توانند بسیار پرمعنی و متفاوت باشند. در این مطلب ما آموزش کشیدن فیگور در طراحی لباس را به شما آموزش دادیم ، زمانی که شما با اصول اولیه آشنا شدید ، می توانید شروع به بررسی سبک های مختلف برای کشف سبک مورد علاقه خودتان نمایید. سبک انتخابی شما می تواند چیزی مفصل تر و یا ساده تر و شفاف تر باشد.

 این پست را به اشتراک بگذارید
header icon خوشحال میشویم پاسخگوی سوالات شما باشیم
امتیاز شما به این مقاله :